Ikäreissä kisattiin neljässä lajissa – katso tulokset

Kalskeen ikärit 16.8.

40m:

T4: 1) Aino Tuukkanen 9,6 2) Hilla Tarkiainen 12,4 3) Aino Rautiainen 17,6 4) Aada Tuukkanen 19,1. T5: 1) Iita Tulla 11,8. T6: 1) Tifo Ngor 8,4 2) Fanny Lahikainen 8,4 3) Seri Koobas 11,3. T7: 1) Neela Rautiainen 7,7 2) Seri Koobas 7,9 3) Saara Tiihonen 8,0 4) Venla Ravolainen 8,6. T8: 1) Sinna Seppänen 7,3 2) Bertta Kuusela 7,5 3) Heili Kuitunen 7,6 4) Jadessa Vuorenalusta 7,8. T9: 1) Selma Lahikainen 8,3. P4: 1) Jira Koobas 11,2 2) Eino Liikanen 11,2 3) Pyry Hokkanen 12,2 4) Atte Friman 16,6. P6: 1) Eliel Siiskonen 8,4 2) Chol Ngor 8,9 3) Vili Hokkanen 9,5 4) Aatu Tulla 13,3. P7: 1) Eino Ilmasti 8,8 2) Vilho Liikanen 8,9 3) Niclas Ylituomi 11,6. P8: 1) Väinö Pynnönen 8,4. P9: 1) Wljami Ukkonen 6,9 2) Joels Siiskonen 7,1 3) Sisu Ilmasti 8,0.

60m:

T11: 1) Laura Pylvänäinen 9,8 2) Kerttu Laitinen 11,1. P10: 1) Konsta Erkkilä 10,5. P11: 1) Aatu Pynnönen 10,5.

200m:

P8: 1) Väinö Pynnönen 46,3. P9: 1) Wiljami Ukkonen 34,2 2) Joel Siiskonen 36,5. P11: 1) Aatu Pynnönen 39,2.

Pituushyppy:

T4: 1) Aino Tuukkanen 134 2) Hilla Tarkiainen 127. T5: 1) Iita Tulla 133. T6: 1) Saana Seppänen 200 2) Tifo Ngor 193 3) Fanny Lahikainen 155 4) Seri Koobas 145. T7: 1) Saara Tiihonen 241 2) Siru Koobas 211 3) Venla Ravolainen 166. T8: 1) Sinna Seppänen 239 2) Heili Kuitunen 237 3) Bertta Kuusela 225 4) Jadessa Vuorenalusta 212. T10: 1) Reetta Erkkilä 260. T11: 1) Laura Pylvänäinen 331 2) Kerttu Laitinen 265. P4: 1) Pyry Hokkanen 145 2) Jira Koobas 128 3) Eino Liikanen 118 4) Atte Friman 50. P6: 1) Eliel Siiskonen 256 2) Chol Ngor 245 3) Vili Hokkanen 172 4) Aatu Tulla 141. P7: 1) Eino Ilmasti 227 2) Vilho Liikanen 203 3) Niclas Ylituomi 15. P8: 1) Väinö Pynnönen 259. P9: 1) Wiljami Ukkonen 329 2) Joel Siiskonen 309 3) Sisu Ilmasti 249. P10: 1) Konsta Erkkilä 310. P11: 1) Aatu Pynnönen 338.

Kuulantyöntö:

T7: 1) Saara Tiihonen 2,32. T11: 1) Elsa Lahikainen 5,63. P7: 1) Eino Ilmasti 4,25. P8: 1) Väinö Pynnönen 4,02. P9: 1) Wiljami Ukkonen 5,69 2) Sisu Ilmasti 5,60 3) Joel Siiskonen 4,96. P10: 1) Konsta Erkkilä 6,09. P11: 1) Aatu Pynnönen 4,28.

Korkeushyppy:

P7: 1) Eino Ilmasti 75. P8: 1) Väinö Pynnönen 90. P9: 1) Joel Siiskonen 100 2) Wiljami Ukkonen 95 3) Sisu Ilmasti 90. P11: 1) Aatu Pynnönen 90.

Seuraavat ikärit kisataan maanantaina 23.8. urheilukeskuksen kentällä klo 17.30. Lajeina ovat 60-, 100- ja 1000 metrin juoksut, pituushyppy ja keihäänheitto.

Kommentoi

Palvelut

Ruokapaikka