Ikäreissä kisattiin kolmessa lajissa – katso tulokset

Kalskeen ikärit 9.8.

40m:

T4: 1) Aino Tuukkanen 9,7 2) Aino Rautiainen 16,6 3) Aada Tuukkanen 19,4. T5: 1) Iita Tulla 12,0. T6: 1) Fanny Lahikainen 9,0 2) Seri Koobas 10,8 3) Iida Lappalainen 11,2. T7: 1) Neela Rautiainen 7,8 2) Saara Tiihonen 8,0 3) Siru Koobas 8,2 4) Venla Ravolainen 8,7. T8: 1) Sinna Seppänen 7,7 2) Heili Kuitunen 8,0 3) Bertta Kuusela 8,1. P4: 1) Jira Koobas 11,0 2) Pyry Hokkanen 12,0 3) Mico Keituri 12,6 4) Matias Ylönen 15,1 5) Atte Friman 15,5 6) Iivo Ravolainen 25,0. P5: 1) Milo Keituri 9,9. P6: 1) Eliel Siiskonen 8,5 2) Vili Hokkanen 9,5 3) Aatu Tulla 14,5. P7: 1) Niclas Ylituomi 10,2. P8: 1) Väinö Pynnönen 8,3. P9: 1) Joel Siiskonen 7,2 2) Cristian Liikanen 8,4.

60m:

T10: 1) Amalia Kuitunen 10,9. T11: 1) Laura Pylvänäinen 10,0 2) Kerttu Laitinen 10,8. P10: 1) Juuso Orava 11,1 2) Mikael Valjakka 11,2. P11: 1) Aatu Pynnönen 10,1.

Pituushyppy:

T4: 1) Aino Tuukkanen 149. T5: 1) Iita Tulla 132. T6: 1) Saana Seppänen 216 2) Fanny Lahikainen 201 3) Iida Lappalainen 177 4) Seri Koobas 169. T7: 1) Saara Tiihonen 268 2) Siru Koobas 246 3) Neela Rautiainen 232 4) Saaga Virtanen 182 5) Venla Ravolainen 181. T8: 1) Sinna Seppänen 278 2) Heili Kuitunen 269 3) Bertta Kuusela 242. T9: 1) Selma Lahikainen 196. T10: 1) Amalia Kuitunen 276 2) Reetta Erkkilä 273. T11: 1) Laura Pylvänäinen 336 2) Kerttu Laitinen 314. P4: 1) Jira Koobas 156 2) Mico Keituri 126 3) Atte Friman 109 4) Pyry Hokkanen 95 5) Matias Ylönen 91. P5: 1) Milo Keituri 197 P6 1) Eliel Siiskonen 263 2) Vili Hokkanen 206 3) Aatu Tulla 136. P7: Eino Ilmasti 245 2) Niclas Ylituomi 185. P8: 1) Väinö Pynnönen 292 2) Nooa Rahikainen 260. P9: 1) Joel Siiskonen 341 2) Sisu Ilmasti 267 3) Cristian Liikanen 250 4) Atte Laitinen 215. P10: 1) Mikael Valjakka 298. P11: 1) Aatu Pynnönen 355.

Kolmiloikka:

P8: 1) Nooa Rahikainen 532 2) Väinö Pynnönen 455. P11: 1) Aatu Pynnönen 421.

600m:

T7: 1) Saara Tiihonen 2,56,3 2) Venla Ravolainen 3,47,6. P7: 1) Eino Ilmasti 2,49,8. P8: 1) Väinö Pynnönen 2,24,8 2) Nooa Rahikainen 3,08,6.

1000m:

T11: 1) Kerttu Laitinen 4,42,7 2) Laura Pylvänäinen 4,43,7. P9: 1) Sisu Ilmasti 4,16,8. P11: 1) Aatu Pynnönen 4,12,4.

Seuraavat ikärit kisataan maanantaina 16.8. urheilukeskuksen kentällä klo 17.30. Lajeina ovat 40-, 60-, 200- ja 300 metrin juoksut, korkeus- ja pituushypyt sekä kuulantyöntö.

Kommentoi