Ikäreissä kisattiin neljässä lajissa – katso tulokset

Kalskeen ikärit 19.7.

40m:

T4: 1) Aino Tuukkanen 9,6 2) Venla Räty 11,9 3) Seela Sivula 17,8. T5: 1) Iita Tulla 11,8. T6: 1) Tifo Ngor 8,6 2) Ada Tiihonen 8,9 3) Ella Jääskeläinen 9,9 4) Mona Romo 10,0 5) Seri Koobas 10,4 6) Emma Romo 10,5 7) Iida Lappalainen 10,9. T7: 1) Siru Koobas 8,0 2) Saara Tiihonen 8,2 3) Jemina Seppänen 8,5 4) Sara Suhonen 8,7 5) Aada Karjalainen 9,6. T8: 1) Sinna Seppänen 7,8 2) Dahlia Sippel 8,0. T9: 1) Sahara Sippel 7,3 2) Lia Romo 7,5 P4: 1) Jira Koobas 11,0 2) Väinö Kettunen 11,1, Aaro Heikkilä 11,1 4) Jaakko Ukkonen 11,5 5) Mico Keituri 12,6 6) Edvin Tiihonen 14,8 7) Hugo Toivakka 23,2. P5: 1) Milo Keituri 9,4. P6: 1) Eliel Siiskonen 8,2 2) Chol Ngor 8,8 3) Veikka Toivakka 10,7 4) Aatu Tulla 12,9. P7: 1) Lukas Räty 8,3 2) Eino Ilmasti 8,3 3) Niklas

Ylituomi 10,9. P8: 1) Väinö Pynnönen 7,6 2) Erik Saxén 7,8 3) Kasper Leino 8,0 4) Lauri Heikkilä 8,1. P9: 1) Joel Siiskonen 6,9.

60m:

T10: 1) Claudia Saxén 10,5. T11: 1) Jade Seppänen 9,7 2) Laura Pylvänäinen 9,9. T12: 1) Beata Sippel 9,6 2) Aada Seppänen 10,1. T13: 1) Pihla Ikonen 9,4. P10: 1) Oliver Leino 10,3. P11: 1) Benny Romo 9,9 2) Aatu Pynnönen 10,3.

200m:

P8: 1) Väinö Pynnönen 42,7. P9: 1) Joel Siiskonen 36,4. P11: 1) Aatu Pynnönen 38,5. P12: 1) Oscar Saxén 33,2.

Pituushyppy:

T4: 1) Aino Tuukkanen 146. T5: 1) Iita Tulla 150. T6: 1) Ada Tiihonen 214 2) Saana Seppänen 208 3) Tifo Ngor 200 4) Emma Romo 176 5) Iida Lappalainen 173 6) Seri Koobas 150. T7: 1) Saara Tiihonen 251 2) Siru Koobas 248 3) Jemina Seppänen 203 4) Sara Suhonen 197 5) Aada Karjalainen 159. T8: 1) Sinna Seppänen 246 2) Dahlia Sippel 244. T9: 1) Sahara Sippel 301 2) Lia

Romo 261. T10: 1) Claudia Saxén 293 2) Reetta Erkkilä 264. T11: 1) Laura Pylvänäinen 347 2) Jade Seppänen 338. T12: 1) Beata Sippel 324. T13: 1) Pihla Ikonen 337. P4: 1) Mico Keituri 132 2) Jira Koobas 103. P5: 1) Milo Keituri 162. P6: 1) Eliel Siiskonen 241 2) Chol Ngor 210 3) Veikka Toivakka 193 4) Aatu Tulla 119. P7: 1) Eino Ilmasti 232 2) Niclas Ylituomi 120. P8: 1) Väinö Pynnönen 274 2) Erik Saxén 268 3) Kasper Leino 251. P9: 1) Joel Siiskonen 339. P10: 1) Oliver Leino 318. P11: 1) Aatu Pynnönen 320 2) Benny Romo 312. P12: 1) Oscar Saxén 346.

Kuulantyöntö:

T7: 1) Saara Tiihonen 2,50. T8: 1) Dahlia Sippel 3,15. T9: 1) Lia Romo 5,02 2) Sahara Sippel 3,47. T12: 1) Beata Sippel 5,08. T13: 1) Pihla Ikonen 9,25. P7: 1) Eino Ilmasti 4,02. P8: 1) Väinö Pynnönen 3,94 2) Kasper Leino 2,75. P9: 1) Joel Siiskonen 5,66. P10: 1) Oliver Leino 5,09. P11: 1) Benny Romo 5,24 2) Aatu Pynnönen 4,26. P14: 1) Otto Pylvänäinen 9,83 2) Roope Romo 6,09.

Kävely 600m:

T7: 1) Saara Tiihonen 4,56,1. T8: 1) Dahlia Sippel 4,55,7. T9: 1) Sahara Sippel 4,00,9. T12: 1) Beata Sippel 3,56,9. P8 1) Väinö Pynnönen 4,04,0.

Kävely 1000m:

P11: 1) Aatu Pynnönen 7,16,9.

Seuraavat ikärit kisataan maanantaina 26.7. urheilukeskuksen kentällä klo 17.30. Lajeina ovat 40-, 60- ja 800 metrin juoksut, korkeus- ja pituushypyt sekä kiekonheitto.

Kommentoi