Ikäreissä kisattiin neljässä lajissa – katso tulokset

Kalskeen ikärit 5.7.

40m:

T4: 1) Hilla Tarkiainen 13,0. T5: 1) Emma Blomqvist 11,9 2) Iisa Leikas 13,4 T6: 1) Tifo Ngor 8,9 2) Jemina Liikanen 10,0 3) Ella Jääskeläinen 10,1. T7: 1) Saara Tiihonen 7,7 2) Sara Suhonen 8,7 3) Venla Ravolainen 8,8. T8: 1) Sinna Seppänen 7,4 2) Bertta Kuusela 7,5 3) Jadessa Vuorenalusta 8,7. P4: 1) Väinö Kettunen 11,1, Eino Liikanen 11,1 3) Aaro Heikkilä 11,5 4) Otto Venäläinen 12,2 5) Mico Keituri 12,5 6) Atte Friman 15,5. P5: 1) Milo Keituri 10,1 2) Devin Saxén 10,3. P6: 1) Filip Blomqvist 7,9 2) Eliel Siiskonen 8,4 3) Chol Ngor 8,7 4) Niclas Ylituomi 10,8. P7: 1) Vilho Liikanen 8,5 2) Benjamin Sailas 8,5. P8: 1) Taneli Loppi 7,9 2) Väinö Pynnönen 8,1 3) Peetu Leikas 8,3 4) Lauri Heikkilä 8,5. P9: 1) Joel Siiskonen 7,5 2) Cristian Liikanen 8,7.

60m:

T11: 1) Laura Pylvänäinen 10,0. T13: 1) Elle Saari 8,3 2) Tara Sohlo 8,5. P10: 1) Ilari Sävilammi 10,0 2) Hugo Kettunen 10,4 3) Ilari Järvinen 11,8. P11: 1) Aatu Pynnönen 10,2 2) Ossi Härkönen 10,9.

Pituushyppy:

T4: 1) Hilla Tarkiainen 123. T5: 1) Iisa Leikas 146. T6: 1) Tifo Ngor 223 2) Saana Seppänen 211 3) Jemina Liikanen 157. T7: 1) Saara Tiihonen 230 2) Sara Suhonen 220 3) Venla Ravolainen 168. T8: 1) Bertta Kuusela 245 2) Sinna Seppänen 238 3) Jadessa Vuorenalusta 194. T10: 1) Reetta Erkkilä 246. T11: 1) Laura Pylvänäinen 322 2) Enna Leikas 297. T13: 1) Elle Saari 455 2) Tara Sohlo 429. P4: 1) Otto Venäläinen 114 2) Mico Keituri 94 3) Atte Friman 64. P5: 1) Milo Keituri 165. P6: 1) Filip Blomqvist 230 2) Eliel Siiskonen 207 3) Chol Ngor 185 4) Niclas Ylituomi 147. P7: 1) Vilho Liikanen 217 2) Benjamin Sailas 216. P8: 1) Taneli Loppi 272 2) Väinö Pynnönen 260 3) Peetu Leikas 251. P9: 1) Joel Siiskonen 325 2) Cristian Liikanen 245. P11: 1) Aatu Pynnönen 308 2) Ossi Härkönen 305.

Korkeushyppy:

T11: 1) Enna Leikas 110. P8: 1) Väinö Pynnönen 95 2) Peetu Leikas 90. P9: 1) Joel Siiskonen 90 2) Cristian Liikanen 80. P11: 1) Aatu Pynnönen 85.

600m:

T8: 1) Jadessa Vuorenalusta 4,29,9. P6: 1) Filip Blomqvist 2,50,8. P7: 1) Benjamin Sailas 3,15,8. P8: 1) Väinö Pynnönen 2,30,3 2) Taneli Loppi 3,46,2.

1000m:

T13: 1) Tara Sohlo 3,47,7. P11: 1) Aatu Pynnönen 4,09,0 2) Ossi Härkönen 5,08,5.

Kiekonheitto:

T5: 1) Iisa Leikas 1,59. T6: 1) Jemina Liikanen 2,06. T7: 1) Sara Suhonen 6,39 2) Saara Tiihonen 4,95. T11: 1) Enna Leikas 7,85. T13: 1) Elle Saari 15,11 2) Tara Sohlo 13,76. P8: 1) Väinö Pynnönen 10,10 2) Taneli Loppi 6,69 3) Peetu Leikas 6,66. P9: 1) Joel Siiskonen 9,35 2) Cristian Liikanen 5,27. P11: 1) Aatu Pynnönen 8,15.

Seuraavat ikärit kisataan maanantaina 12.7. urheilukeskuksen kentällä klo 17.30. Lajeina ovat 40-, 60- ja 100 metrin juoksut, pituushyppy sekä keihäänheitto.

Kommentoi