Ikäreissä kisattiin neljässä lajissa - katso tulokset

Kalskeen ikärit 21.6.

40m:

T4: 1) Aino Tuukkanen 12,8. T5: 1) Elsa Pylvänäinen 9,5. T6: 1) Tifo Ngor 8,7 2) Saana Seppänen 9,0 3) Aino Pylvänäinen 9,3 4) Ada Tiihonen 9,9 5) Seri Koobas 10,9 6) Iida Lappalainen 12,3. T7: 1) Saara Tiihonen 8,0 2) Siru Koobas 8,4 3) Siiri Laitinen 8,9 4) Tilda Juntunen 9,3 5) Venla Ravolainen 9,4 T8 1) Sinna Seppänen 7,7 2) Jadessa Vuorenalusta 8,7. P4: 1) Väinö Kettunen 10,4 2) Jira Koobas 11,5 3) Mico Keituri 12,5 4) Edvin Tiihonen 15,0 5) Hugo Toivakka 16,3 6) Jaajo Puukari 25,1. P5: 1) Milo Keituri 9,8. P6: 1) Valtteri Ukkonen 8,3 2) Eliel Siiskonen 8,8 3) Chol Ngor 8,9 4) Veikka Toivakka 9,9. P7: 1) Eino Ilmasti 8,3. P8: 1) Väinö Pynnönen 7,9 2) Taneli Loppi 8,0. P9: 1) Wiljami Ukkonen 6,8 2) Joel Siiskonen 7,0 3) Sisu Ilmasti 7,8.

60m:

T11: 1) Laura Pylvänäinen 10,1 2) Friida Juntunen 10,6. T12: 1) Aada Seppänen 9,9 2) Erika Koskiranta 10,7. P11: 1) Aatu Pynnönen 10,1 2) Jerry Koskiranta 10,6. P13: 1) Joonas Kemppinen 10,4.

200m:

P8: 1) Väinö Pynnönen 47,9. P9: 1) Wiljami Ukkonen 37,3 2) Joel Siiskonen 40,0. P11: 1) Aatu Pynnönen 42,8.

Pituushyppy:

T4: 1) Aino Tuukkanen 116. T5: 1) Elsa Pylvänäinen 147. T6: 1) Tifo Ngor 209 2) Saana Seppänen 193 3) Aino Pylvänäinen 164 4) Ada Tiihonen 159 5) Iida Lappalainen 133 6) Seri Koobas 118. T7: 1) Saara Tiihonen 242 2) Siru Koobas 201 3) Tilda Juntunen 167 4) Siiri Laitinen 148 5) Venla Ravolainen 133. T8: 1) Siina Seppänen 244 2) Jadessa Vuorenalusta 241. T10: 1) Reetta Erkkilä 234. T11: 1) Laura Pylvänäinen 342 2) Friida Juntunen 257. P4: 1) Jira Koobas 80 2) Mico Keituri 65. P5: 1) Milo Keituri 177. P6: 1) Chol Ngor 215 2) Eliel Siiskonen 185 3) Veikka Toivakka 168. P7: 1) Eino Ilmasti 248. P8: 1) Väinö Pynnönen 278 2) Taneli Loppi 256. P9: 1) Wiljami Ukkonen 343 2) Joel Siiskonen 309 3) Sisu Ilmasti 255. P11: 1) Aatu Pynnönen 321.

Kävely 600m:

P8: 1) Väinö Pynnönen 4,17,3. P9: 1) Sisu Ilmasti 4,14,3. P11: 1) Aatu Pynnönen 4,39,5.

Moukarinheitto:

P8: 1) Väinö Pynnönen 357. P9: 1) Sisu Ilmasti 484. P11: 1) Aatu Pynnönen 349.

Seuraavat ikärit kisataan maanantaina 28.6. klo 17.30 urheilukeskuksen kentällä. Lajeina 40-, 60- ja 100 metrin juoksut, pituushyppy, kolmiloikka ja kuulantyöntö.

Kommentoi