Ikäreissä juostiin, hypättiin pituutta ja korkeutta ja heitettiin keihästä – katso tulokset

Kalskeen ikärit 24.5. tulokset:

40m:

T4: 1) Helmiina Rautasalo 18,4 2) Iita Tulla 44,9. T6: 1) Tifo Ngor 9,1 2) Eveliina Lahikainen 9,4 3) Seri Koobas 10,1. T7: 1) Matilda Korhonen 7,7 2) Saara Tiihonen 7,8 3) Siru Koobas 8,3 4) Venla Ravolainen 8,8 5) Taimi Marttinen 8,9 6) Miisa Valdin 9,2. T8: 1) Bertta Kuusela 7,9 2) Jadessa Vuorenalusta 8,3 3) Typy Valdin 8,5 4) Riia Laitinen 8,8. P4: 1) Jaakko Ukkonen 11,0 2) Väinö Kettunen 11,3 3) Jira Koobas 12,0. P5: 1) Milo Keituri 10,4. P6: 1) Valtteri Ukkonen 8,5 2) Eliel Siiskonen 9,0 3) Chol Ngor 9,6 4) Aatu Tulla 14,0. P7: 1) Eino ilmasti 8,7. P8: 1) Taneli Loppi 7,8 2) Väinö Pynnönen 8,1 3) Matias Tiihonen 8,4 4) Nooa Rahikainen 8,5. P9: 1) Wiljami Ukkonen 7,0 2) Joel Siiskonen 7,2 3) Sisu Ilmasti 7,8 4) Raffe Valdin 9,1.

60m:

T10: 1) Emilia Korhonen 10,1. P11: 1) Aatu Pynnönen 11,0.

200m:

P9 1) Wiljami Ukkonen 34,4 2) Joel Siiskonen 36,6 3) Sisu Ilmasti 39,3.

Pituushyppy:

T6: 1) Tifo Ngor 150 2) Viivi Suvanto 127 3) Seri Koobas 122. T7: 1) Matilda Korhonen 250 2) Saara Tiihonen 233 3) Siru Koobas 204 4) Venla Ravolainen 154 5) Miisa Valdin 146. T8: 1) Jadessa Vuorenalusta 241 2) Bertta Kuusela 211 3) Riia Laitinen 186. T10: 1) Emilia Korhonen 251 2) Reetta Erkkilä 221. T11: 1) Typy Valdin 215. P4: 1) Jira Koobas 126. P5: 1) Milo Keituri 114. P6: 1) Valtteri Ukkonen 243 2) Eliel Siiskonen 184 3) Chol Ngor 143 4) Aatu Tulla 83. P7: 1) Eino Ilmasti 203. P8: 1) Väinö Pynnönen 266 2) Taneli Loppi 245 3) Otto Suvanto 220. P9: 1) Wiljami Ukkonen 337 2) Joel Siiskonen 302 3) Sisu Ilmasti 226 4) Raffe Valdin 191. P11: 1) Aatu Pynnönen 289.

Keihäänheitto:

T6: 1) Tifo Ngor 3,79 2) Viivi Suvanto 3,30. T7: 1) Miisa Valdin 2,69. T8: 1) Jadessa Vuorenalusta 5,57 2) Riia Laitinen 4,53. T11: 1) Typy Valdin 7,05. P6: 1) Chol Ngor 4,57. P7: 1) Eino Ilmasti 9,02. P8: 1) Väinö Pynnönen 10,63 2) Taneli Loppi 9,36 3) Raffe Valdin 9,30 4) Nooa Rahikainen 8,16 5) Otto Suvanto 5,70. P9: 1) Wiljami Ukkonen 11,14 2) Joel Siiskonen 9,60 3) Sisu Ilmasti 8,45. P11: 1) Aatu Pynnönen 7,44.

Korkeushyppy:

P8: 1) Väinö Pynnönen 93 2) Otto Suvanto 90 3) Taneli Loppi 80. P9: 1) Joel Siiskonen 80. P11: 1) Aatu Pynnönen 80.

Seuraavat ikärit kisataan maanantaina 31. toukokuuta kello 17.30 urheilukeskuksen kentällä. Lajeina ovat 40-, 60-, 100 metrin juoksut, pituushyppy ja kiekonheitto.

Kommentoi