0

Ikäreiden 22. kesäkuuta tulokset

Yleisurheilu
Ikärit 22. kesäkuuta:
40m
T4 1) Iisa Leikas 14,6 2) Venla Räty 18,0
T5 1) Saana Seppänen 9,6 2) Fanny Lahikainen 10,4 3) Tifo Ngor 11,0 4) Jemina Liikanen 11,7
5) Iida Lappalainen 13,5
T6 1) Saara Tiihonen 8,6 2) Matilda Korhonen 9,2
T7 1) Sinna Seppänen 7,9 2) Jasmine Tiihonen 8,3 3) Bertta Kuusela 8,8
T8 1) Emila Korhonen 7,7
T9 1) Claudia Saxén 7,6
P4 1) Jaakko Ukkonen 13,2 2) Aaro Heikkilä 15,0
P5 1) Valtteri Ukkonen 9,1 2) Tuomo Kokko 9,5 3) Chol Ngor 10,1 4) Luca Tiihonen 12,3
P6 1) Eino Ilmasti 8,9 2) Lukas Räty 9,6
P7 1) Peetu Leikas 8,3 2) Erik Saxén 8,5 3) Väinö Pynnönen 8,6 4) Lauri Heikkilä 8,7
P8 1) Wiljami Ukkonen 7,2 2) Joel Siiskonen 7,6 3) Cristian Liikanen 10,5
P9 1) Mikael Valjakka 8,3
60m
T10 1) Laura Pylvänäinen 10,6 2) Kerttu Laitinen 11,4
T11 1) Aada Seppänen 10,3
T12 1) Elle Saari 8,9 2) Pihla Ikonen 9,8
P10 1) Aatu Pynnönen 10,4 2) Vilho Kokko 10,6
P11 1) Oscar Saxén 9,8 2) Iivari Tiihonen 10,2 3) Wiljami Ukkonen 10,6
P12 1) Iivari Kuusilehto 10,4
Pituus
T4 1) Iisa Leikas 89
T5 1) Saana Seppänen 182 2) Jemina Liikanen 159 3) Iida Lappalainen 139 4) Fanny Lahikainen 136 5) Tifo Ngor 131
T6 1) Saara Tiihonen 233
T7 1) Sinna Seppänen 238 2) Bertta Kuusela 223 3) Jasmine Tiihonen 169
T9 1) Claudia Saxén 288 2) Reetta Erkkilä 248
T10 1) Laura Pylvänäinen 340 2) Lidia Zyabkina 294 3) Aino Vesterinen 279 4) Kerttu Laitinen 255
T11 1) Hanna Hepo-oja 291
T12 1) Sinja Ohra-aho 383 2) Elle Saari 382 3) Pihla Ikonen 344
P5 1) Valtteri Ukkonen 185 2) Chol Ngor 175 3) Tuomo Kokko 166 4) Luca Tiihonen 144
P6 1) Eino Ilmasti 235
P7 1) Väinö Pynnönen 223 2) Erik Saxén 208 3) Lauri Heikkilä 191 4) Peetu Leikas 171
P8 1) Wiljami Ukkonen 333 2) Joel Siiskonen 271 3) Sisu Ilmasti 230 4) Cristian Liikanen 207
P9 1) Aapo Kuusilehto 270 2) Mikael Valjakka 246
P10 1) Vilho Kokko 299 2) Aatu Pynnönen 295
P11 1) Oscar Saxén 370 2) Iivari Tiihonen 345
P12 1) Iivari Kuusilehto 308
P16 1) Kasper Saari 495
Kuula
T5 1) Jemina Liikanen 1,46 2) Tifo Ngor 1,42
T7 1) Selma Lahikainen 2,61
T10 1) Elsa Lahikainen 5,00 2) Laura Pylvänäinen 4,25 3) Kerttu Laitinen 4,20
T112 1) Elle Saari 7,08 2) Pihla Ikonen 6,84
T13 1) Anna-Riikka Klemola 7,29
N17 1) Jasmin Salenius 11,62 2) Niina Hepo-oja 9,27
P5 1) Chol Ngor 1,80
P6 1) Eino Ilmasti 3,45
P7 1) Väinö Pynnönen 2,02
P8 1) Wiljami Ukkonen 4,89 2) Sisu Ilmasti 4,37 3) Joel Siiskonen 4,03 4) Cristian Liikanen 2,84
P9 1) Mikael Valjakka 4,04
P10 1) Vilho Kokko 4,12 2) Aatu Pynnönen 2,51
P16 1) Kasper Saari 11,27
600m
T6 1) Saara Tiihonen 3,08,5
T7 1) Bertta Kuusela 3,08,2
T9 1) Claudia Saxén 2,25,0
P5 1) Tuomo Kokko 3,14,3
P7 1) Väinö Pynnönen 2,32,7
P8 1) Wiljami Ukkonen 2,19,8 2) Sisu Ilmasti 2,28,3
1000m
P10 1) Aatu Pynnönen 4,19,6 2) Vilho Kokko 4,26,4
P11 1) Oscar Saxén 4,01,5
Ikärit ma 29.6. klo 17.30. Lajit: T-P 4-9v 40m, pituus ja keihäs, T-P 10-17v 60m, 100m, pituus ja keihäs.

Kommentoi

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.