0

Hirviammuntojen tulokset

Joukkuetulokset Viiden parhaan ampujan 
Sija Seura/seurue yhteistulos (maks. 350 pist.)
1  Eröveikot 276 pistettä
2 Makkolan EKV 274  
3 Sulkulan Erä 273  
4 Salmenkylän ms. 268  
5 Hokan ms. 265  
6 Ruokomäen Erämiehet 262  
7 Kaihlamäki 255  
8 Läpsyöstin Eränkävijät 251  
9 Synsiön ms. 251  
10 Vaimosniemi 245  
11 Istruala 244  
12 Puulan Erä 240  
13 Paappalan ms. 226  
14 Vuojalahti 217  
15 Kokonkylä 213  
16 Paukku 190  
17 Harjunmaa-Rauhajärvi 189  
18 Luusniemen Erä 150 (4 amp.)
       
       
       
       
  Henkilökohtaisen kilpailun tulokset: 6 juoksua
                               (maksimi 70 pistettä) tulos ratkosar.tulos
sija Nimi                                        (3+4) alkukil. 60+ ampuneet
1 Laitinen Miska           Eräveikot      66 37
2 Polvinen Risto                     Hokka 63 40
3 Tanttu Toni                       Istruala 62 49
4 Tahvonen Markus        Makkola 61 46
5 Ikonen Pentti                 Puulan Erä 61 40
6 Pylvänäinen Jyri            Eräveikot 61 32
7 Halttunen Markku        Salmenkylä 60 55
8 Mörä Arttu                   Kaihlamäki 60 44
9 Jäntti Markku             Ruokomäki 60 41
10 Pynnönen Heikki         Sulkula 59  
11 Laitinen Markku          Salmenkylä 58  
12 Janhonen Kimmo       Makkola 58  
13 Ylönen Pentti             Läpsy 57  
14 Hämäläinen Jarmo  Ruokomäki 57  
15 Marttinen Eerik        Makkola 57  
16 Teittinen Ari              Vaimosniemi 57  
17 Tiihonen Lassi          Eräveikot 56  
18 Fabritius Pentti         Läpsy 56  
19 Venäläinen Arto              Hokka 56  
20 Pylvänäinen Timo               Hokka 55  
21 Tiihonen Matti            Paappalan ms. 55  
22 Kyröläinen Pasi                 Hokka 54  
23 Leppikorpi  Jouni           Sulkula 54  
24 Manninen Hannu          Sulkula 54  
25 Pynnönen Timo                Sulkula 54  
26 Romo Pekka                       Synsiö 54  
27 Häkkinen Juha               Vaimosniemi 53  
28 Hämäläinen Jarmo        Ruokomäki 53  
29 Tiihonen Manu               Vaimosniemi 53  
30 Hokkanen Vesa         Kaihlamäki 52  
31 Kemppainen Seppo    Kokonkylä 52  
32 Lahikainen Kari   Luusniemen Erä 52  
33 Lahikainen Touko            Sulkula 52  
34 Neuvonen Urpo              Salmenkylä 52  
35 Väisänen Juho               Istruala 52  
36 Janhonen Erkki         Makkola 51  
37 Vehmala Aati                      Synsiö 51  
38 Mieskolainen Antti             Synsiö           50  
39 Tiihonen Tuukka          Salmenkylä 50  
40 Hänninen Kuisma           Eräveikot 49  
41 Laitinen Simo              Kokonkylä 49  
42 Manninen Oiva           Vuojalahti 49  
43 Vaheristo Reijo              Kaihlamäki 49  
44 Vehmala Tommi                 Synsiö 49  
45 Jung Juhani                  Salmenkylä 48  
46 Laitinen Veijo                Ruokomäki 48  
47 Marttinen Seppo        Vuojalahti 48  
48 Puikkonen Arvo         Puulan Erä 48  
49 Rastas Jari                    Puulan Erä 48  
50 Marttinen Erkki               Makkola 47  
51 Nieminen Tuula                Kaihlamäki 47  
52 Pietarinen Joni             Vuojalahti 47  
53 Raatikainen Juhani        Kaihlamäki 47  
54 Viinikainen Heimo              Synsiö 47  
55 Andersen Markus           Läpsy 46  
56 Sappinen Kauko              Sulkula 46  
57 Sillsten Veikko                 Läpsy 46  
58 Ylönen  Matti                  Läpsy 46  
59 Klemettinen Tommi        Istruala 45  
60 Laitinen Jari                  Paukku 45  
61 Mommo Pekka               Kaihlamäki 45  
62 Pylvänäinen Matti      Paappalan ms. 45  
63 Romo Erkki          Harjunmaa-Rauhaj 45  
64 Seppänen Hannu         Salmenkylä 45  
65 Tanttu  Tapani               Vaimosniemi 45  
66 Laitinen Jarmo           Paappalan ms. 44  
67 Nousiainen Heikki       Ruokomäki 44  
68 Pylvänäinen Ilkka          Eräveikot 44  
69 Tanttu  Esa                      Istruala 43  
70 Heikkilä Jouni            Puulan Erä 42  
71 Kortekallio Tapio               Salmenkylä 42  
72 Nyman Harri                    Istruala 42  
73 Suuronen Pekka  Harjunmaa-Rauhaj 42  
74 Suutarinen Jorma            Eräveikot 42  
75 Tepponen Kimmo          Sulkula 42  
76 Holm Jari                        Makkola 41  
77 Laitinen Jyrki                    Eräveikot 41  
78 Manninen Mika          Paappalan ms. 41  
79 Marttinen Heimo          Kokonkylä 41  
80 Partti Tatu                       Puulan Erä 41  
81 Sinisalo Juhani          Paappalan ms. 41  
82 Tiihonen Tommi                Salmenkylä 41  
83 Tiihonen Tommi               Läpsy 41  
84 Tommola Arto   Luusniemen Erä 41  
85 Laitinen Markku            Paukku 40  
86 Leinonen Arvo               Sulkula 40  
87 Myllymäki Kari               Parkko 40  
88 Laitinen Miika                     Synsiö 39  
89 Väisänen Aapo               Istruala 39  
90 Ignatius Jari                    Eräveikot 38  
91 Laitinen Visa                       Synsiö 38  
92 Suuronen Anssi   Harjunmaa-Rauhaj 38  
93 Yppärilä Arto                   Läpsy 38  
94 Bonsdorff  Marcus           Hokka 37  
95 Helasniemi Pekka Luusniemen Erä 37  
96 Kekko Pasi                      Sulkula 37  
97 Liukkonen Juha             Vaimosniemi 37  
98 Pietarinen Jere             Vuojalahti 37  
99 Pursiainen Ilkka            Istruala 37  
100 Puttonen Erkki            Makkola 37  
101 Pylvänäinen Seppo      Paukku 37  
102 Hokkanen Marko     Puulan Erä 36  
103 Laitinen Ismo               Kokonkylä 36  
104 Puntanen Tommi         Ruokomäki 36  
105 Puolakka Pertti                   Hokka 36  
106 Salminen Heikki            Paukku 36  
107 Suuronen Jukka        Vuojalahti 36  
108 Kohvakka Matti           Kokonkylä 35  
109 Tulla Terhi                           Kaihlamäki 35  
110 Marttinen Veikko           Kokonkylä 33  
111 Pynnönen Teuvo   Harjunmaa-Rauhaj 32  
112 Siitari   Kauko                    Hokka                     32  
113 Suuronen Ville      Harjunmaa-Rauhaj 32  
114 Tuukkanen Pekka        Paukku 32  
115 Valkonen Jari               Ruokomäki 32  
116 Jokinen Jukka               Kaihlamäki 31  
117 Kohvakka Kalle           Kaihlamäki 31  
118 Kyröläinen Konsta              Hokka 31  
119 Nastolin  Pentti                Läpsy 31  
120 Nyman Marko                    Istruala 31  
121 Teittinen Hannu            Vaimosniemi 31  
122 Väisänen Ensio              Istruala 30  
123 Kaihola Tuoma    Harjunmaa-Rauhaj         29  
124 Laitinen Jaana              Eräveikot 29  
125 Mörä   Viivi                   Kaihlamäki 29  
126 Pynnönen Aimo          Vuojalahti 29  
127 Rissanen Rauno           Salmenkylä 29  
128 Pylvänäinen Mikko        Vaimosniemi 27  
129 Laitinen Marko            Vuojalahti 26  
130 Reinikainen Pertti       Kokonkylä 26  
131 Halttunen Toni           Paappalan ms. 24  
132 Kilpelä Reijo                 Vuojalahti 23  
133 Romo Toivo         Luusniemen Erä 20  
134 Närväinen Eero            Salmenkylä 19  
135 Tiihonen Erkki            Paappalan ms. 17  
136 Manninen Heimo             Salmenkylä 8  
137 Saari Hellevi               Makkola 7