0

Ikäreissä kisattiin kuudessa lajissa

Maanantain ikäreissä eli lasten ja nuorten yleisurheilun ikäkausikilpailuissa kisattiin peräti kuudessa lajissa. Ikäreiden ohjelmassa oli 40 ja 60 metrin juoksut, aitajuoksu ja 1000 metrin juoksu sekä pituushyppy, kolmiloikka ja kiekonheitto.

Tulokset:

40m: 
T4 1) Fanny Lahikainen 10,79 2) Saana Seppänen 12,12 3) Jemina Liikanen 12,75 4) Ella Jääskeläinen 13,27 5) Iida Lappalainen 15,14 6) Iisa Leikas 18,69.
T5 1) Saara Tiihonen 9,48 2) Venla Ravolainen 12,28.
T6 1) Weera Järvinen 8,95 2) Heili Kuitunen 8,96 3) Sinna Seppänen 9,55.
T7 1) Tiia Mäensivu 8,20 2) Selma Lahikainen 9,06.
T8 1) Claudia Saxén 8,00 2) Rauha Kuutti 9,32.
T9 1) Laura Pylvänäinen 7,62 2) Tuuli Mäensivu 7,69 3) Enna Leikas 8,27.
P4 1) Valtteri Ukkonen 11,45 2) Eelis Manninen 11,47.
P5 1) Lucas Wecman 9,88 2) Eino Ilmasti 10,46 3) Aatu Järvinen 11,76 4) Weikka Järvinen 11,95.
P6 1) Väinö Pynnönen 9,01 2) Lauri Heikkilä 9,30 3) Peetu Leikas 9,31.
P7 1) Wiljami Ukkonen 7,75 2) Joel Siiskonen 8,12 3) Vertti Lähteenmäki 8,54 4) Sisu Ilmasti 9,14 5) Perttu Lappalainen 9,27 6) Veeti Järvinen 10,74 7) Cristian Liikanen 11,60.
P8 1) Aleksi Kononen 8,21 2) Aslak Manninen 8,52 3) Ilari Lappalainen 8,63 4) Mikael Valjakka 8,66 5) Patrik Puustinen 8,84.
P9 1) Aatu Pynnönen 7,78 2) Arttu Lähteenmäki 8,13.
60m:
T10 1) Sanni Lappalainen 13,72.
T13 1) Pihla Tiihonen 8,61.
60m aj
T10 1) Milla Huovinen 18,68.
T11 1) Isla Tiihonen 13,34.
T12 1) Nea Koppeli 10,91.
P10 1) Oscar Saxén 13,40 2)) Iivari Tiihonen 13,80.
Pituus:
T4 1) Saana Seppänen 114 2) Fanny Lahikainen 110 3) Iida Lappalainen 100 4) Jemina Liikanen 98.
T5 1) Saara Tiihonen 192 2) Venla Ravolainen 135.
T6 1) Heili Kuitunen 213 2) Sinna Seppänen 202 3) Weera Järvinen 200.
T7 1) Tiia Mäensivu 264 2) Selma Lahikainen 175.
T8 1) Reetta Erkkilä 262 2) Claudia Saxén 262 3) Rauha Kuutti 213.
T9 1) Tuuli Mäensivu 318 2) Laura Pylvänäinen 312.
T10 1) Milla Huovinen 256 2) Sanni Lappalainen 226
T11 1) Sinja Ohra-aho 361 2) Isla Tiihonen 348 3) Pihla Ikonen 293.
T12 1) Nea Koppeli 457.
T13 1) Pihla Tiihonen 442.
P4 1) Valtteri Ukkonen 64.
P5 1) Lucas Weckman 209 2) Eino Ilmasti 188 3) Weikka Järvinen 138 4) Aatu Järvinen 138.
P6 1) Väinö Pynnönen 202 2) Peetu Leikas 182.
P7 1) Wiljami Ukkonen 308 2) Vertti Lähteenmäki 269 3) Joel Siiskonen 253 4) Sisu Ilmasti 228 5) Perttu Lappalainen 217 6) Cristian Liikanen 170 7) Veeti Järvinen 145.
P8 1) Aleksi Kononen 277 2) Patrik Puustinen 212.
P9 1) Arttu Lähteenmäki 286 2) Aatu Pynnönen 278.
P10 1) Oscar Saxén 349.
P11 1) Jesse Ravolainen 329.
3-loikka:
T10 1) Milla Huovinen 458 2) Sanni Lappalainen 389.
T11 1) Pihla Ikonen 591.
T13 1) Pihla Tiihonen 864.
P10 1) Oscar Saxén 680.
Kiekko:
T4 1) Jemina Liikanen 1,63.
T5 1) Saara Tiihonen 2,52.
T8 1) Claudia Saxén 7,87 2) Rauha Kuutti 3,78.
T9 1) Laura Pylvänäinen 9,80.
T10 1) Sanni Lappalainen 6,63.
T11 1) Pihla Ikonen 15,58.
P6 1) Väinö Pynnönen 3,73.
P7 1) Sisu Ilmasti 6,78 2) Peetu Lappalainen 2,32.
P8 1) Ilari Lappalainen 10,30 2) Mikael Valjakka 7,74.
P9 1) Aatu Pynnönen 5,44.
P10 1) Oscar Saxén 13,02 2) Iivari Tiihonen 11,78.
1000m:
T5 1) Saara Tiihonen 5,50,6.
T8 1) Claudia Saxén 4,37,9.
T10 1) Isla Tiihonen 4,25,2.
T12 1) Jenna Ravolainen 4,01,1.
P6 1) Väinö Pynnönen 4,59,9.
P7 1) Vertti Lähteenmäki 4,29,1 2) Sisu Ilmasti 4,54,7.
P9 1) Aatu Pynnönen 4,10,1.
P10 1) Oscar Saxén 4,02,3.
P11 1) Jesse Ravolainen 4,04,4.

Kommentoi

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.